Witaj! Zarejestruj się i zostań Super Radnikiem. Poznaj fajnych ludzi i odpowiadaj na ich pytania.

Radnik.pl to serwis, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy. Zobacz, jak możesz pomóc innym.

Co myślicie o wczorajszej wygranej Wisełki z Górnikiem?

0 głosów
Chrapek receptą na GórnikPiłkarze Białej Gwiazdy po raz pierwszy od 2009 pokonali drużynę Górnika Zabrze, znajdując tym samym receptę na podopiecznych trenera Adama Nawałki. Bohaterem krakowskiej ekipy został Michał Chrapek, który w 21. minucie pokonał bramkarza gospodarzy.Zabrzanie od początku spotkania mieli inicjatywę, byli częściej przy piłce i częściej atakowali. Mogło to przynieść efekt już w 5. minucie, kiedy Michał Bemben dośrodkował z prawej strony boiska na głowę Mateusza Zachary, który główkował tuż obok słupka wiślackiej bramki. Jednak poza tą sytuacją gospodarze nie stworzyli sobie żadnej stuprocentowej okazji, mimo że momentami zamykali Wisłę na jej połowie. Podopieczni trenera Tomasza Kulawika przetrwali jednak ataki rywali, a na dodatek skarcili ich w 21. minucie. Po akcji Genkov – Chrapek ten drugi oddał bardzo ładny strzał z 20 metrów, pokonując Łukasza Skorupskiego.Po przerwie obraz gry zmienił się niewiele. Wisła stworzyła sobie co prawda więcej okazji pod bramką Górnika, jednak nie udało się jej podwyższyć prowadzenia. W 68. minucie po zagraniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego Michał Chrapek podbił głową piłkę, która trafiła w poprzeczkę. Kilkanaście minut później Emmanuel Sarki dograł piłkę do Tsvetana Genkowa, ten jednak z kilku metrów trafił w słupek.Gospodarze do ostatniej sekundy walczyli o wyrównanie i w doliczonym czasie gry byli bliscy, by to osiągnąć. W zamieszaniu w polu karnym Wiślaków piłkę dostał Prejuce Nakoulma, ale w ostatniej chwili ofiarną interwencją wykazał się Arkadiusz Głowacki, blokując strzał zawodnika drużyny z Zabrza.Górnik Zabrze – Wisła Kraków 0:1 (0:1)0:1 Chrapek 21’Górnik Zabrze: Skorupski – Bemben (69’ Jeleń), Danch, Kopacz, Gancarczyk – Mączyński, Przybylski – Nakoulma, Kwiek, Bonin (57’ Olkowski) – Zachara (78’ Iwan)Wisła Kraków: Miśkiewicz – Jovanovic, Głowacki, Chavez, Jaliens (46’ Bunoza) – Wilk, Chrapek (87’ Uryga) – Małecki, Boguski (83’ Garguła), Sarki – GenkovSędziował: Marcin Borski (Warszawa)Widzów: 3 000