• Rejestracja
Witaj! Zarejestruj się i zostań Super Radnikiem. Poznaj fajnych ludzi i odpowiadaj na ich pytania.

Radnik.pl to serwis, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy. Zobacz, jak możesz pomóc innym.

Radnik.pl korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci największy poziom usług. Dowiedz się więcej.

Jak korzystać z serwisu

Witaj w serwisie pytania.radnik.pl, gdzie możesz zadawać pytania innym użytkownikom, a także dzielić się z nimi swoją wiedzą.

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne. Nie musisz nawet zakładać w nim konta, aby pytać i odpowiadać. Chcemy, aby otrzymywanie pomocy i jej udzielanie bylo jak najłatwiejsze. W naszym serwisie panują bardzo proste zasady: staramy się pomagać innym i ich szanować. Przeczytasz o tych zasadach w naszym regulaminie.

Jak zadawać pytania

Nasz serwis nie jest wyszukiwarką. Nie odpowiada w sposób automatyczny na Twoje pytania. U nas odpowiadają na nie inni użytkownicy: żywi ludzie tacy jak Ty.

Chcemy Ci pomóc znaleźć odpowiedzi na pytania, ale i Ty musisz nam w tym trochę pomóc. Oto kilka wskazówek:

  • Twoje pytanie powinno brzmieć jak pytanie, np. Jak ugotować zupę pomidorową? zamiast: Potrzebuję pomocy!!!???
  • Daj nam jak najwięcej informacji. Będzie nam o wiele łatwiej, jeśli opiszesz swój problem w szczegółach. Z drugiej strony pamiętaj, że dłuższe wypowiedzi dłużej się czyta i możemy nie mieć czasu na przejrzenie kilku stron tekstu ;-)
  • Zadaj swoje pytanie w odpowiedniej kategorii i oznacz je właściwymi tagami. Pomoże to szybciej odnaleźć Twoje pytanie ludziom, którzy mogą na nie odpowiedzieć.
  • Załóż konto w serwisie albo podaj swój adres email przy zadawaniu pytania. Dostaniesz powiadomienie, kiedy pojawi się na nie odpowiedź. Kliknij tu, aby się zarejestrować.

Jak odpowiadać na pytania

Przy odpowiadaniu też pamiętaj, że na odpowiedź czeka inny użytkownik. Może nie mieć takiej wiedzy albo doświadczenia, jak Ty. Potrzebuje pomocy.

  • Odpowiadaj zgodnie z prawdą. Jeśli masz wątpliwości, napisz o tym w odpowiedzi. Jeśli te wątpliwości są duże, znajdź inne pytanie, na które możesz odpowiedzieć.
  • Postaraj się odpowiedzieć tak, aby osoba pytająca zrozumiała Twoją wypowiedź.
  • Postaraj się podać jak najwięcej przydatnych informacji, np. odnośniki do obrazków, nagrań wideo, innych stron internetowych.
  • Nie wywyższaj się. Dziel się swoją wiedzą. Szanuj innych. Jesteśmy tu, aby sobie nawzajem pomagać.

Przyłącz się do nas

Jeśli dzięki naszemu serwisowi znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie i otrzymasz pomoc od innych użytkowników, gorąco zachęcamy do przyłączenia się do naszej społeczności i założenia konta w serwisie. Dzięki posiadaniu konta zwiększasz swój autorytet wśród innych użytkowników, możesz gromadzić punkty, a niedługo też odznaki.

Przede wszystkim jednak będziesz mieć świadomość, że możesz pomóc innym.

Gdzie dalej?

nfz skierowania
Agile Software Development Team Poznan Poland
...