• Rejestracja
Witaj! Zarejestruj się i zostań Super Radnikiem. Poznaj fajnych ludzi i odpowiadaj na ich pytania.

Radnik.pl to serwis, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy. Zobacz, jak możesz pomóc innym.

Radnik.pl korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci największy poziom usług. Dowiedz się więcej.

Czy polscy pracodawcy się łudzą?

0 głosów
Licząc że wrócą dawne czasy gdy pracownik stał na ulicy. Większość przedsiębiorców szuka ludzi, zatrudnia Ukraińców by przeczekać. Bo przecież jeszcze będzie po staremu? Nie, nie będzie. To się skończyło. Co więcej pracodawcy wciąż szukają ludzi do pracy, mówiąc że ciężko jest znaleźć. A prawdziwym problemem nie jest to że ciężko znaleźć, lecz fakt iż nie potrafią utrzymać tych których już mają. Nie wyciągają wniosku gdy odchodzi pierwszy fachowiec. Nie widzą problemu gdy odchodzą następni. Dopiero gdy system się wali, zaczynają szukać i szok: Nikt nie chce robić za te pieniądze? To może Ukraińcy, Afrykanie czy ktokolwiek? Może nie rozumieją co się do nich mówi. Może nie są w stanie przez to podnosić kwalifikacji. Co z tego, że za trzy miesiące wyjadą dalej? Są lepsi i basta, bo za 2200 brutto. Sztuka jest sztuka. Pracodawcy zostali mentalnie w latach dziewięćdziesiątych i nie chcą z nich wyjść. Nawet nie widzą, że ci którzy zmienili myślenie, zabierają im najlepszych ludzi.A Wy jak to postrzegacie? Czy wokół też tak to wygląda? Z kim pracujecie? A może sami zatrudniacie?
pytanie zadane 27 września 2018 w Praca przez użytkownika niezalogowany
 

1 odpowiedź

0 głosów
Ja mam dość duże gospodarstwo rolne. Uprawiam same warzywa. Kilka lat temu miałem ponad 20 ludzi do pracy. Dziś zostało 4. Na sezon letni ściągam Ukraińców. Zdarzają się i tacy, którzy po dwóch godzinach jadą gdzieś indziej. Ukraińcy są ściągani za pomocą firmy, trzeba wysyłać sporo dokumentów, aby zostali zatrudnieni. Jak zawsze biurokracja.
Korzystam z usług firmy http://www.legalizacjapobytuipracy.pl/ . Ukraińcom proponuje stawki, za które robią Polacy, mają mieszkanie oraz samochód, którym mogą pojechać na zakupy. Niestety i tak nie każdemu odpowiadają takie warunki. ..
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez użytkownika aimserwis
nfz skierowania
Agile Software Development Team Poznan Poland
...